Династія Маккарті Мор

Клан Маккарті простежує свій родовід через уславлену лінію людей та подій, що йдуть далеко в давню кельтську історію та міфи.

Маккарті стверджують, що вони є нащадками Еоганахтів, правителів п’ятої провінції Ірландії, або Мюнстера. Еоганахти були народом, який, як вважають, походить від Хебера, сина міфічного короля Іспанії Мілезіуса. Це 46-й нащадок (близько 192 р. н.е.) Хебера, Еогана Мора або Муга Нуадата, який є найстарішим із відомих предків Маккарті. Еоган МОР був прадідом у 4-му поколінні першого короля Мюнстера, Коналла Кора, який заснував королівську резиденцію Мюнстера у Кашелі.

Після смерті Короля Еоганахт розділився на шість різних частин; одна септа стала Eoghanacht Chaisil короля Donnchad II, за чиє королівство після його смерті боролися ряд важливих ірландських діячів, не останнім з яких був прадід Брайана Бору Мюредах МакКартах. Саме Мюредах Маккартах вперше прийняв прізвище Маккартей (Маккарті/Маккарті), що означає син Картаха.

Клан Маккарті простежує свій родовід через уславлену лінію людей та подій, що йдуть далеко в давню кельтську історію та міфи.

Маккарті стверджують, що вони є нащадками Еоганахтів, правителів п’ятої провінції Ірландії, або Мюнстера. Еоганахти були народом, який, як вважають, походить від Хебера, сина міфічного короля Іспанії Мілезіуса. Це 46-й нащадок (близько 192 р. н.е.) Хебера, Еогана Мора або Муга Нуадата, який є найстарішим із відомих предків Маккарті. Еоган МОР був прадідом у 4-му поколінні першого короля Мюнстера, Коналла Кора, який заснував королівську резиденцію Мюнстера у Кашелі. Після смерті Короля Еоганахт розділився на шість різних частин; одна септа стала Eoghanacht Chaisil короля Donnchad II, за чиє королівство після його смерті боролися ряд важливих ірландських діячів, не останнім з яких був прадід Брайана Бору Мюредах МакКартах. Саме Мюредах Маккартах вперше прийняв прізвище Маккартей (Маккарті/Маккарті), що означає син Картаха.

В 1118 Гланмайрський договір розділив Королівство Мюнстер на дві частини, кожна з яких була передана двом сім’ям: північна половина Томонда – О’Брайєнам, а південна половина Десмонда – Еоганахту Чейзілу Маккарті. В 1127 Кормак Маккарті повернув собі королівську владу в Мюнстері і побудував те, що зараз відомо як каплиця Кормака, на «Скелі Кашел».

Інший відомий Кормак Маккарті, Кормак Лаїдір, лорд Маскеррі, побудував замок Бларні, відомий своїм Камнем Бларні, близько 1446 року. Маккарті вважають, що Камінь Бларні — це частина «Каміння Долі», що використовується на церемоніях інавгурації шотландських королів. . Легенда свідчить, що Роберт Брюс відправив камінь до Ірландії, щоб його брат Едуард використав його задля забезпечення свого статусу верховного короля Ірландії.

Як з’явився звичай цілувати Камінь Красномовства, невідомо. Однак слово blarney увійшло до англійської мови за часів правління королеви Єлизавети I. Дермоту Маккарті, тодішньому правителю замку, було наказано здати свою фортецю на доказ його вірності королеві. Виправдання Дермота були настільки промовистими і правдоподібними, що чиновник, який вимагає замку, став придворним жартом. Коли «чесні слова і м’яка мова» Дермота були повторені королеві, вона сказала: «Розбіжності, більше балаканини».

Другим легендарним замком Маккарті є замок Кантюрк у графстві Корк, збудований МакДонахом Маккарті на початку 160-х років. Імовірно, МакДонаг так старанно змушував своїх робітників, що багато хто з них працював до смерті, а їхня кров змішалася з вапняним розчином замку. Пророцтво передбачало, що замок проклятий і ніколи не буде добудовано. Сьогодні пророцтво справдилося, бо залишилася оболонка недобудованого замку.

Флоренс (Файн) Маккарті Рі, лорд Карбері в Мюнстері та союзник королеви Єлизавети, викликала немилість королеви, одружившись зі своєю кузиною леді Еллен, об’єднавши дві гілки клану Маккарті і тим самим ставши загрозою контролю королеви над Мюнстером. Флоренс була вихована за хибним звинуваченням у державній зраді за змову з іспанцями і була кинута в лондонський Тауер на більшу частину наступних 37 років. Він написав вражаючу історію Ірландії, яку було опубліковано приблизно через 200 років після його смерті.

Зрештою Маккарті поступилися своїми титулами Мюнстеру за участь у якобітських війнах. Потім багато членів клану вирішили емігрувати до Європи та Америки, привезши з собою цінні навички. Маккарті з відзнакою служили у низці світових армій та воєн. Тільки за Американську революцію числиться 331 Маккарті, у тому числі Бенджамін Маккарті з Пенсільванії, капітан Річард Маккарті з Вірджинії та Юджин Маккарті, лейтенант французько-ірландської бригади. Якась Енн Маккарті була двоюрідною сестрою першого президента Джорджа Вашингтона. В 1917 полковник Деніел Е. Маккарті став першим американським солдатом, що ступив на територію Франції під час Першої світової війни.

Відмінності Маккарті полягають у військової діяльності. Денніс Флоренс Маккарті був знаменитим ірландським поетом та біографом, а також шановним перекладачем ірландських балад. Мері Маккарті була знаменитим автором роману «Група» 20 століття, а також літературним критиком для «Партизанського огляду». Кормак Маккарті – відомий автор романів, дія яких відбувається на американському Заході.

Юджин Маккарті, харизматичний сенатор від Міннесоти, який помер у грудні минулого року у віці 89 років, кинув виклик політиці президента Джонсона щодо війни у ​​В’єтнамі. Його балотування на пост президента не увінчалося успіхом, але він був державним діячем, вченим та великим американцем ірландського походження. Серед інших Маккарті в політиці — конгресвумен Керолін Маккарті (демократ від штату Нью-Йорк) і сумнозвісний сенатор Джо Маккарті, який очолював Комітет з антиамериканської діяльності та гаряче розшукував комуністів на американській землі.

Джон Маккарті, який отримав премію Т’юрінга в галузі інформатики в 1971 році і ввів термін «штучний інтелект», з гордістю представляє Маккарті в науковому світі. Прапор Маккарті у легкій атлетиці високо тримають таких людей, як Томмі Маккарті, аутфілдер Залу бейсбольної слави; Мік Маккарті, колишній гравець та менеджер футбольної команди Ірландії; та Джо Маккарті, менеджер Залу бейсбольної слави. У сфері розваг Маккарті не відстають: талановиті актори, такі як Ендрю Маккарті та Дженна Маккарті, та чудові художники, такі як Денні Маккарті, засновник Центру мистецтв Тріскел. Не кажучи вже про Чарлі Маккарті, невгамовну маріонетку Еджера Бергена!

Клан Маккарті стоїть як пам’ятник ірландським труднощам, таланту та здобуткам. Якщо судити з історії, Маккарті продовжить процвітати як справді благородна сім’я.

Одинадцять септів уславленої родини Маккарті в Керрі наведено у Kings History of Co. Керрі.

(1) Sliocht Owen More of Coshmaing
(2) Sliocht Cormaic of Dunguile
(3) Sliocht Fineen Duff of Ardeanaght
(4) Sliocht Clan Donell Finn
(5) Sliocht nInghean Riddery
(6) Sliocht Donell Brick
(7) Sliocht Nedeen
(8) Sliocht Clan Teige Kittagh
(9) Sliocht Clan Dermod
(10) Sliocht Clan Donell Roe
(11) Sliocht MacFineen

 

Джерело:

www.irishamerica.com/2006/04/the-mccarthy-clan/

en.wikipedia.org/wiki/MacCarthy_Mor_dynasty

РУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *