Чи є різниця між фамільним, особистим і родовим гербом?
Так, різниця є. Особистий герб починається з того, що його людина або сама собі приймає, або герб їй дарують. Фамільний ж герб (або його ще називають “сімейний”) поширюється на сім’ю (подружжя приймає або отримує в дар герб, який успадковують їхні нащадки в чоловічому коліні). Родовий же герб поширюється на кілька сімей, які споріднені між собою і мають спільного предка.
Скільки часу займає розробка герба?
Часу на роботу йде не багато. Але тут все залежить від замовника. Спершу йому відправляється анкета, яку він повинен заповнити і відправити мені. Вивчивши анкету, я докладаю свій вже 30-річний досвід і знання, пропускаю все через правила геральдики (науки про герби) та малюю сам герб. Роблю я це за пару годин. Інше питання – узгодження з замовником остаточного варіанту герба, який буде йти на реєстрацію. Так що все залежить від того, скільки разів буде перероблятися проект герба.
В якому вигляді малюється і висилається замовнику на узгодження проект герба?
Тут класичний варіант. Проект герба малюється від руки, в кольорі і на аркуші паперу формату А4. Потім малюнок сканується і відсилається на узгодження замовнику. Після узгодження, герб оцифровується дизайнером і надсилається замовнику у форматі JPG або PNG.
Скільки часу займає реєстрація герба?
Тут відлік часу йде від моменту, коли остаточний варіант герба узгоджений. Перший крок – чорно-білий і кольоровий малюнки герба йдуть на оцифровку, що займає 3-5 днів. Другий крок – герб вноситься до Геральдичного реєстру, що відбувається протягом 1 дня. Третій крок – друкується Гербова грамота, що вкладається теж в 3-5 днів. Четвертий етап – Гербова грамота відправляється клієнту на зазначену ним поштову адресу. П’ятий етап – вже зареєстрований герб друкується в щоквартальному випуску Гербівника, який надсилається власнику герба після того, як черговий його том вийде друком, тобто десь в межах кварталу.
Що замовник отримує в результаті?
По-перше, замовник отримує сам герб. По-друге, два оцифрованих малюнка герба – чорно-білий і кольоровий. По-третє, Гербову грамоту з мокрою печаткою, в якій зображено сам герб в кольорі, наводиться його опис та вказується номер, під яким герб внесено до Геральдичного реєстру. По-четверте, Інформаційний лист про зареєстрований герб, в якому наводиться його геральдичний опис (блазон) і тлумачення. Наприкінці цього листа дається юридичний опис герба – його правовий статус, а також права власника герба і його правонаступників. По-п’яте, замовник отримує три примірники чергового випуску Гербівника, до якого внесено зареєстрований герб.